Według Marca Principato z Green Bridge Investing, krypto waluta zamyka się powyżej 16.000 dolarów.

Dyrektor wykonawczy przewidział ten poziom jako okazję dla inwestorów do zablokowania pewnych zysków.

Dodał również, że najprawdopodobniej odłożyliby oni te pieniądze z powrotem na rynek Bitcoinów na niższych poziomach, ostrzegając optymistów, że w rezultacie nie powinni otwierać żadnych długich pozycji w pobliżu 16.000 dolarów.

„Nasz plan wymaga rozwinięcia 3 rzeczy, zanim będziemy mogli podjąć jakiekolwiek ryzyko“, powiedział Pan Principato w notatce opublikowanej w poniedziałek. „Po pierwsze, musimy osiągnąć z góry ustalony poziom (14.250 do 13.600). Po drugie, potrzebujemy akcji cenowej, aby uzyskać jasną konfigurację (formacja wykresu, formacja świecowa, itp.). I po trzecie, potrzebujemy potwierdzenia.“

„Kiedy już będziemy mogli zmierzyć ryzyko i określić korzystne prawdopodobieństwo, zostaniemy poproszeni o podzielenie się naszym pomysłem i wprowadzenie nowej transakcji typu swing“, dodał.
Wygasające podstawy

Oświadczenie to zostało wydane po parabolicznym posunięciu Bitcoina z 10 500 dolarów we wrześniu 2020 roku do [prawie] 16 500 dolarów w listopadzie 2020 roku. Wielu analityków zgadza się, że perspektywa ultra niskich stóp procentowych i nieskończonego wykupu obligacji sprawiła, że rentowność amerykańskiego Skarbu była niższa. To z kolei skłoniło inwestorów do lokowania pieniędzy w aktywa takie jak Bitcoin.

Bitcoin trzyma podporę nad parabolą.

Niektórzy wierzyli również, że rosnący deficyt fiskalny, spowodowany przez 2,3 biliona dolarów pomocy na walkę z koronaawirusami, umożliwił częściowy przepływ płynności do ekosystemu Bitcoinów. Więcej bycze katalizatory przyszedł w formie inwestycji instytucjonalnych i PayPal decyzję o uruchomieniu Bitcoin kupno i sprzedaż usług na swojej platformie płatniczej.

Andrew Gonci, dyrektor zarządzający Green Bridge Investing, zauważył jednak, że handlowcy Bitcoinów już założyli wszystkie pozytywne katalizatory, ponieważ wysłali cenę w kierunku 16.500 dolarów. Teraz, krypto waluta jest sposób handlu o jego rzeczywistych kursów spot – overbought aktywów, które wymagają pewnego stopnia niedźwiedzie korekty.

„Większość z nas myśli, że jesteś cały albo cały, ale jeśli kupiłeś 100 milionów Bitcoinów po 10k i jest to teraz 160 milionów po 16k, prawdopodobnie zdejmiesz co najmniej 16-32 miliony z tabeli“ – dodał Gonci. „Tak myślą zarządzający funduszami hedgingowymi; nie idą na hopie!“

Napływ kapitału

W międzyczasie, analityk branżowy Willy Woo uważa, że kapitał wchodzi na rynek Bitcoinów w rekordowym tempie niż z niego wychodzi. Zacytował Realized Price, metrykę, która mierzy szacowane średnie koszty, jakie zapłacili inwestorzy Bitcoin. Ma zalogowany jego najbardziej strome i najbardziej „organiczne“ biegu do góry nogami niż w zeszłym roku „$4K-14K ruch“.

Wykres działania cenowego BTC na przestrzeni ostatnich kilku lat z przeprowadzoną analizą cen.
„Organiczna akcja cenowa ma miejsce, gdy cena BTC jest ściśle związana z wejściem i wyjściem kapitału inwestora. Kiedy jest to nieorganiczny kurs BTC staje się zdominowany przez krótkoterminowych traderów instrumentów pochodnych“, dodał.